Ford najdroższy od ponad 4 lat

WST, AP
opublikowano: 23-12-2009, 20:47

Akcje Ford Motor, po raz pierwszy od  czterech lat zdołały przebić podczas środowej sesji barierę 10 USD. Kurs doszedł do 10,11 USD, co jest najwyższą wartością od 7 września 2005 r.

Udziały drugiego pod względem wielkości producenta samochodów w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie odreagowały przecenę, która w marcu ustanowiła roczne minimum na poziomie 1,50 USD. Historyczne minimum na poziomie 1,26 USD przypadło na koniec listopada 2008 r.

Wśród przyczyn tak dobrego, na tle rynku zachowania kursu można upatrywać m.in. dobrą w porównaniu z konkurentami kondycję finansową koncernu. Jako jedyny z Wielkiej Trójki nie musiał on ubiegać się o rządową pomoc, jak miało to miejsce w przypadku GM i Chryslera. Spółce pomogło też wprowadzenie na rynek nowych modeli, jak np. Fusion w wersji sedan. Firma systematycznie zwiększa przy tym udział w rynku, który po listopadzie 2009 r. szacowany był na blisko 20 proc.

Dzisiaj Ford poinformował o prowadzonych negocjacjach z inwestorem z Chin w sprawie sprzedaży nierentownej szwedzkiej marki Volvo. Transakcja może być sfinalizowana już w pierwszym kwartale 2010 r.

Z kolei na początku tygodnia, analitycy UBS podnieśli cenę docelową dla akcji Forda z 9 do 12 USD.

Ford najdroższy od ponad 4 latFord najdroższy od ponad 4 lat

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ford najdroższy od ponad 4 lat