Ford przejmie czasowo 24 zakłady Visteon

(Marek Druś)
opublikowano: 25-05-2005, 15:57

Ford Motor postanowił pomóc Visteon. Przejmie na jakiś czas 24 zakłady w USA i Meksyku od swojego głównego dostawcy podzespołów i byłej spółki zależnej.

Ford Motor postanowił pomóc Visteon. Przejmie na jakiś czas 24 zakłady w USA i Meksyku od swojego głównego dostawcy podzespołów i byłej spółki zależnej.

Zawarte między Fordem i Visteon porozumienie dotyczy 20 zakładów w USA i 4 w Meksyku. Powołana specjalnie spółka, która je przejmie, wynajmie pracowników obu firm, którzy wcześniej byli w nich zatrudnieni. W dalszej kolejności ma zostać sprzedana.  

Ford i Visteon rozpoczęły rozmowy we wrześniu na temat sprzedaży przez drugą ze spółek części aktywów, co miało pomóc poprawić jej wyniki. Kwestią kluczową było jednak utrzymanie dostaw do Forda, który wciąż jest odbiorcą ok. 70 proc. produkcji Visteon.

W pierwszym kwartale Visteon zanotował 188 mln USD straty. Rok wcześniej spółka miała 20 mln USD zysku.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane