Ford rezygnuje z produkcji i importu auta w Chinach

opublikowano: 03-09-2018, 06:43

Ford nie będzie produkował w Chinach małego SUV-a, przeznaczonego na amerykański rynek. Powodem są planowane przez administrację Donalda Trumpa cła na import z Chin.

Ford chciał w przyszłym roku uruchomić w Chinach produkcję samochodów focus active SUV, które następnie miały być importowane do USA. Z powodu planowanych ceł na chiński import taki biznes stał się nieopłacalny.

Ford wyjaśnił, że budowania focusa active w fabryce w Michigan nie ma sensu, bo spodziewał się sprzedać na amerykańskim rynku mniej niż 50 tys. tych aut. Budowanie mniejszych samochodów w USA jest nieopłacalne z powodu kosztów pracy. Pierwotnie Ford planował przeniesienie produkcji focusa do Meksyku, ale w czerwcu ubiegłego roku ogłosił, że będzie to robił w fabryce w Chinach, która ma więcej wolnych mocy produkcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu