
Drugi pod względem wielkości producent samochodów w Stanach Zjednoczonych szacuje, że stworzy blisko 11 tys. miejsc pracy. Obejma one nowy zakłada montażowy i fabrykę akumulatorów w Stanton w stanie Tennessee oraz dwie dodatkowe fabryki akumulatorów w Glendale w stanie Kentucky. Plany te wpisują się w ogłoszoną wcześniej strategię spółki, zgodnie z którą, do 2030 r. Ford zamierza zainwestować ponad 30 mld USD w elektryfikację.
W ramach wspólnego z SK Innovation projektu, udział Forda ma sięgnąć 7 mld USD, resztę pokryją Koreańczycy. Wartość inwestycji w stanie Kentucky sięgnie 5,8 mld USD zaś w Tennessee 5,6 mld USD. To największa w historii Forda pojedyncza inwestycja produkcyjna.
Dzięki trzem dodatkowym fabrykom akumulatorów i dwóm fabrykom akumulatorów w stanie Georgia, SK Innovation ma zapewnić roczną wydajność około 150 GWh akumulatorów w Stanach Zjednoczonych. Koreańczycy liczą, że uda się im przekroczyć cel, jakim jest zabezpieczenie rocznej globalnej zdolności produkcyjnej 200 GWh baterii do 2025 r. Jej obecna wartość wynosi 40 GWh.
Ford prognozuje, że do 2030 r. od 40 do 50 proc. globalnego wolumenu pojazdów będzie posiadało całkowicie elektryczny napęd. Wcześniej zakładano ten poziom na maksymalnie 40 proc.