Ford zainwestował w twórcę map dla autonomicznych aut

Ford Motor znalazł się wśród pięciu inwestorów, którzy zasilili kwotą 6,6 mln USD startup Civil Maps z Kalifornii, twórcę trójwymiarowych map dla aut autonomicznych.

Oprócz Forda w Civil Maps zainwestowali także Motus Ventures, Wicklow Capital, StartX Stanford i AME Cloud Ventures, fundusz na czele którego stoi Jerry Yang, współzałożyciel Yahoo! Inc.

Civil Maps, który zatrudnia na stałe tylko 16 osób i powstał w ramach programu Stanford University, gromadzi dzięki sztucznej inteligencji dane o przestrzeni trójwymiarowej z czujników instalowanych na autonomicznych autach, na podstawie których tworzone są szczegółowe mapy przesyłane na bieżąco do innych autonomicznych pojazdów. Startup twierdzi, że jego technologia korzysta z mniejszej ilości danych co obniża koszt korzystania z transmisji przez sieć komórkową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Ford zainwestował w twórcę map dla autonomicznych aut