Forint najsłabszy od miesiąca po obniżce stóp

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-08-2005, 12:26

Węgierski forint jest we wtorek najsłabszy od niemal miesiąca po poniedziałkowym cięciu stóp procentowych - podają dealerzy. Forinta wyceniano w Budapeszcie we wtorek na 244,92 za euro wobec 244,82 w poniedziałek po południu.

Węgierski forint jest we wtorek najsłabszy od niemal miesiąca po poniedziałkowym cięciu stóp procentowych - podają dealerzy. Forinta wyceniano w Budapeszcie we wtorek na 244,92 za euro wobec 244,82 w poniedziałek po południu.

Centralny Bank Węgier (NBH) obniżył w poniedziałek podstawowe stopy procentowe o 50 pkt bazowych, a główna stopa procentowa, dwutygodniowych depozytów, wynosi teraz 6,25 proc.

To najniższy jej poziom od co najmniej 20 lat.

Analitycy oczekiwali wprawdzie w poniedziałek cięcia stóp, ale o 25 pkt. bazowych. Niewielu spodziewało się obniżki o 50 pkt.

Po posiedzeniu NBH jego prezes Zsigmond Jarai powiedział, podczas konferencji prasowej, że stopy procentowe mogą nadal spadać.

Na początku tego roku główna stopa procentowa wynosiła 9,50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy