Forint wobec euro najsłabszy od 11 miesięcy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-05-2005, 11:41

Węgierski forint jest w środę na rynku międzybankowym w Budapeszcie blisko 11-miesięcznego minimum wobec euro - podają dealerzy. Analitycy nie wykluczają dalszego spadku kursu obawiając się o poziom deficytu budżetowego Węgier.

Węgierski forint jest w środę na rynku międzybankowym w Budapeszcie blisko 11-miesięcznego minimum wobec euro - podają dealerzy. Analitycy nie wykluczają dalszego spadku kursu obawiając się o poziom deficytu budżetowego Węgier.

    Forinta wyceniano w środę przed południem na 252,66 za euro wobec 253 za euro we wtorek.

    Węgierskiemu rządowi nie udało się w ciągu trzech kolejnych lat zredukować deficytu do zakładanego poziomu. Zadanie to może mu się również nie powieść i w 2005 roku, bo już po czterech pierwszych miesiącach tego roku deficyt osiągnął poziom 70 proc. założeń.

    "Forint był przewartościowany ze względu na różnice w poziomie stóp procentowych, ale teraz problemy węgierskiej gospodarki związane z deficytem budżetowym ponownie wracają na arenę" - powiedział Radek Maly z Citibank AS.

    "Kiedy sentyment w całym regionie jest raczej negatywny, to nie można wykluczyć spadku forinta do 260 za euro w ciągu najbliższych trzech miesięcy" - dodał Maly.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane