Formuła E rozpocznie sezon w Arabii Saudyjskiej

PAP, DI
opublikowano: 15-06-2019, 13:04

Czternaście rund samochodowych mistrzostw świata, cieszącej się coraz większą popularnością Formuły E, odbędzie się w sezonie 2019/20 - zdecydowała na posiedzeniu w Paryżu Rada Światowa Sportów Samochodowych FIA.

Sezon mają rozpocząć w listopadzie dwa wyścigi w Ad Diriyah, pierwszy z nich 22 listopada musi uzyskać akceptację rządu Arabii Saudyjskiej. Rywalizacja zakończy się pod koniec lipca 2020 na ulicznym torze w Londynie.

W grudniu 2019 odbędzie się trzecia runda mistrzostw świata, na razie jej lokalizacji nie podano, kolejne w pierwszym kwartale 2020 będą gościły w Chile, Meksyku i Hongkongu.

Od nowego roku na torze będzie się ścigało 24 kierowców, o dwóch więcej niż dotychczas. To dzięki temu, że do rywalizacji włączą się dwie nowe ekipy Mercedes-Benz i Porsche.

FIA zdecydowała także o podwyższeniu mocy silników bolidów z 225 do 235 kW w trybie ataku. To przełoży się jeszcze lepsze osiągi i poprawi widowiskowość E Formuły.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy