Forte drożeje po wynikach

opublikowano: 27-07-2018, 11:11

Notowania Forte wyraźnie idą w górę po publikacji przez spółkę wstępnych wyników za drugi kwartał.

Spółka zwiększyła w tym okresie przychody o 6 proc. do 258 mln zł, EBITDA wzrosła o 46 proc. do 34,6 mln zł, a zysk operacyjny o 34 proc. do 23,2 mln zł.

Konsens prognoz analityków zakładał 25,7 mln zł EBITDA i 14,4 mln zł zysku operacyjnego.

Niższe od oczekiwań analityków i zarządu były natomiast przychody. Są one również o 13 proc. niższe w porównaniu z pierwszym kwartałem.

"Zarząd potwierdza, że marża EBITDA nie oddaje jeszcze w pełni efektu, jaki spółka uzyska wykorzystując w procesie produkcji prawie wyłącznie własny surowiec. Zaznacza, że zakład produkcji płyty surowej jest wciąż w trakcie rozruchowej i zakładane moce produkcyjne osiągnie na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku" - napisali w porannym komentarzu analitycy Trigon Domu Maklerskiego.

Notowania Forte rosną na sesji w piątek w dwucyfrowym tempie. Zanim kurs odbił, spadł do poziomu 40 zł - najniższego od połowy 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu