Fortuna będzie rozwijać segment zdrapek w Czechach bez Tipsportu

ISBNews
03-07-2014, 18:50

Fortuna Entertainment Group będzie rozwijać loterie zdrapkowe w Czechach nadal samodzielnie, ponieważ nie dojdzie do współpracy ze spółką Tipsport, poinformował dyrektor generalny Fortuny Radim Haluza.

Czeski Urząd Ochrony Konkurencji Gospodarczej (UOHS) wyraził zgodę na inwestycję kapitałową spółki Fortuna sázky a.s. do spółki Tipsport 02. Przedmiotem czynności miał być wspólny rozwój segmentu loterii zdrapkowych, które w Czechach obsługuje grupa Fortuna oraz Tipsport. Do planowanej współpracy jednak nie dojdzie., podano w komunikacie.

"Zezwolenie UOHS wprawdzie nie jest jeszcze prawomocne, ale już w tej chwili jest prawdopodobne, że do współpracy w kategorii losów pomiędzy Fortuną a Tipsportem nie dojdzie z inicjatywy drugiej z wymienionych spółek" - czytamy dalej.

"Mimo, że nasza współpraca w kategorii losów byłaby z punktu widzenia ekonomiki działania i innych parametrów logiczna i korzystna, to jednak do niej nie dojdzie. Loterie zdrapkowe będziemy nadal rozwijać sami, z wyższą intensywnością. W ostatnich miesiącach zanotowaliśmy wzrost zainteresowania o nasze losy. Byliśmy przygotowani do dotrzymania umowy, nie postrzegamy jednak w tym szerszym kontekście decyzji Tipsportu jako negatywnej" - powiedział Haluza, cytowany w komunikacie.

Fortuna weszła na rynek loterii zdrapkowych w Czechach w maju 2011 r. Obecnie oferuje około 20 emisji zdrapek w ponad 6 tysiącach punktów sprzedaży, łącznie z Pocztą Czeską, Czeskimi Kolejami Państwowymi i wszystkimi znaczącymi sieciami kiosków, podano także w materiale.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej; działa w Czechach, na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fortuna będzie rozwijać segment zdrapek w Czechach bez Tipsportu