Forum Ekonomiczne w najbliższych latach będzie w Karpaczu

  • PAP
opublikowano: 17-12-2020, 12:58

Obywające się od blisko trzech dekad w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomiczne przez najbliższe lata organizowane będzie w Karpaczu – poinformował w czwartek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Forum Ekonomiczne od 1992 roku nieprzerwanie było organizowane w Krynicy Zdrój. W tym roku, ze względu na pandemię, Forum odbyło się w Karpaczu w woj. dolnośląskim. Powodem przeniesienia imprezy do miejscowości pod Śnieżką była sytuacja epidemiczna w powiecie nowosądeckim.

Forum Ekonomiczne w Krynicy, fot. WM, Puls Biznesu
Forum Ekonomiczne w Krynicy, fot. WM, Puls Biznesu

W czwartek marszałek województwa dolnośląskiego poinformował, że organizator Forum Ekonomicznego wybrał ofertę Dolnego Śląska, która wskazuje Karpacz jak miejsce organizacji imprezy.

„To ogromny sukces Dolnego Śląska. Dynamikę naszego rozwoju od lat podkreślają europejskie rankingi, a organizacja tego prestiżowego wydarzenia dodatkowo potwierdza naszą wysoką pozycję w Polsce i Europie. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza i chciałbym podziękować za pomoc w jej przygotowaniu prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi i burmistrzowi Karpacza Radosławowi Jęckowi" - powiedział Przybylski.

W środę na stronie Forum Ekonomicznego poinformowano, że impreza ta po blisko trzech dekadach organizowania w Krynicy Zdrój, opuszcza to miasto. W tym roku wygasła bowiem umowa z Województwem Małopolskim i miastem Krynica Zdrój, a w prowadzonym postępowaniu przetargowym Krynica już odpadała. Pierwszeństwo w negocjacjach miało województwo dolnośląskie.

Umowa na organizację Forum Ekonomicznego w Karpaczu ma zostać podpisana w styczniu i obowiązywać przez osiem najbliższych lat. Organizatorem Forum jest Instytut Studiów Wschodnich. Co roku impreza gromadzi polityków z Polski zagranicy, prezesów największych firm, ekspertów oraz przedstawicieli świata kultury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane