Fotele nie muszą być nudne

opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Firma osiągnęła wynik bardzo trudny do powtórzenia: ponad 2200 proc. wzrostu w trzy lata, co dało jej pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu.

1. miejsce w rankingu ogólnopolskim

Po sukcesach w rankingu e-commerce przyszedł awans w zestawieniu Gazel Biznesu. Paweł Nowak, właściciel firmy, przyznał, że zawsze chciał się znaleźć wśród laureatów. Udało mu się. Domator24, rodzinna firma z tradycjami, która działa od 2002 r., jest jedynką w kraju. Produkuje i eksportuje szafy metalowe marki Jan Nowak i fotele DiabloChairs.

— Jeszcze niedawno była to mała firma, w której pracowała garstka osób. Jedliśmy razem śniadania i dużo rozmawialiśmy. Był to superczas. Teraz będzie coraz trudniej utrzymać ten charakter firmy ze względu na liczbę pracowników. Nie mogę ich wszystkich poznać bliżej i z każdym porozmawiać. Korporacyjny model zarządzania przeciska się do naszych struktur — uważa Paweł Nowak.

Wcześniej produkty spółki były skierowane głównie do graczy. Teraz dzięki marketingowi z powodzeniem docierają do ludzi niezwiązanych z gamingiem.

— Wykorzystaliśmy doświadczenie, jakie mamy w branży, dystrybuując na rynki europejskie meble biurowe pod marką Jan Nowak — od imienia mojego synka — mówi właściciel.

Już dawno zamierzał zmienić standardowe myślenie o tzw. fotelach biurowych, od których wiało nudą. Wprowadził odmienione wzornictwo i wysoką ergonomię, idące w parze z optymalną ceną. To, podparte wielką pasją i świetnym marketingiem, dało zamierzony efekt.

— Obecnie nasze meble są topowymi fotelami do siedzenia przed komputerem w wielu krajach Europy — cieszy się właściciel. Są rozpoznawalną marką m.in. w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. Cel na najbliższe lata to wejście w kolejne rynki Europy, a także USA, Kanady i Australii.

— Największe trudności i wyzwania, które stoją przed nami, to szybka i sprawna logistyka międzynarodowa oraz pozyskanie zagranicznych fachowców znających trendy i marketing w konkretnym kraju. Równie dużym wyzwaniem jest infrastruktura IT, która bardzo szybko ewoluuje — wylicza właściciel firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane