Jego głównym zadaniem będzie realizowanie projektów badawczo-technologicznych dotyczących obniżania kosztów, efektywnego gospodarowania energią i ochrony środowiska, ale będzie ono oferować również usługi dla przedsiębiorców. Już rozpoczęło współpracę z zakładami oczyszczalni ścieków, szpitalami i firmami wykorzystującymi w swojej działalności linie produkcyjne o dużym poborze mocy. Laboratorium przeprowadza audyty zakupu i dostaw energii elektrycznej, wskazuje możliwości obniżenia kosztów i lepszego zarządzania zużyciem prądu w firmie. Proponuje innowacyjne systemy pomiarowo-rozliczeniowe, dokonuje modernizacji i ulepszenia istniejących układów, sprzedaje i dostarcza zieloną energię wytworzoną w fotowoltaicznych blokach partnerów. Jego własne systemy mogą wyprodukować 35,2 MWh w skali roku.
Fotowoltaika dla firm
opublikowano: 2015-04-07 00:00
W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym otwarto laboratorium fotowoltaiczne.