Fotyga o nieobecności premiera w Davos

opublikowano: 25-01-2007, 15:45

Na Światowym Forum Gospodarczym w Davos zabraknie premiera Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ organizatorzy "nie byli w stanie zorganizować tej wizyty", powiedziała szefowa polskiej dyplomacji.

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga powiedziała w czwartek dziennikarzom, że na Światowym Forum Gospodarczym w szwajcarskim Davos zabraknie premiera Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ organizatorzy "nie byli w stanie zorganizować tej wizyty".

"Pan premier wyraził chęć uczestniczenia. Niestety organizatorzy nie byli w stanie się do tego dostosować. Żałujemy i mamy nadzieję, że następnym razem zdołamy tego dokonać" - powiedziała minister.

Jak dodała, wcześniej polskie władze chciały, aby nasz kraj reprezentowała w Davos wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, która odpowiada w rządzie za politykę gospodarczą.

Szefowa polskiej dyplomacji powiedziała, że "z tego, co jej wiadomo", na szczycie w Davos nie będzie także przedstawicieli polskiego MSZ.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane