Fracht FWO ruszył na zakupy

opublikowano: 25-07-2018, 22:00

Grupa Fracht przejęła belgijskiego operatora logistycznego, by wzmocnić sieć w Afryce.

Belgijski operator logistyczny Polytra z siedzibą w Antwerpii stał się częścią Grupy Fracht FWO, wraz ze wszystkimi oddziałami w Belgii, Demokratycznej Republice Konga, Tanzanii, Zambii oraz Republice Południowej Afryki. Tym samym liczba biur Grupy Fracht wzrosła na świecie z 90 do 98, a liczba pracowników zwiększyła się do ponad 1,2 tys. Przejęcie firmy Polytra (wartość transakcji nie została ujawniona)wpisuje się w strategię Grupy Fracht. Firma chce rozwijać usługi na kontynencie afrykańskim. Niedawno otworzyła oddziały w Rwandzie i Burundi. Dołączenie do tego placówek przejętej spółki tworzy pełniejszą sieć logistyczną i umożliwia realizację transportów różnych grup towarowych na terenie Afryki. Polytra to belgijski dostawca usług logistycznych, który oprócz sieci biur w Europie i Afryce posiadabogate zaplecze globalnych partnerów. Firma specjalizuje się w usługach logistycznych szytych na miarę

— Nasi klienci skorzystają na tym połączeniu firm, jak też i klienci Polytry, którzy otrzymają dostęp do naszej sieci. Rynek afrykański jest trudny, ale perspektywiczny, jednakże swoje usługi można tam rozwijać tylko przez rozbudowaną sieć oddziałów lokalnych, które zapewnią skutecznąrealizację łańcuchów dostaw, dzięki znajomości miejscowego prawa i zwyczajów — komentuje Andrzej Bułka, dyrektor zarządzający Fracht FWO Polska.

Szwajcarska Grupa Fracht z siedzibą w Bazylei działa na rynku od 1955 r, jako globalny operator logistyczny, specjalizujący się w obsłudze przemysłu. Realizuje łańcuchy dostaw głównie dla branż: energetycznej, maszynowej, chemicznej i motoryzacyjnej. Działa na 6 kontynentach — w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii oraz w Afryce. W Polsce na siedzibę Grupa Fracht FWO wybrała Warszawę. Poza tym posiada placówki w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu.

O Fracht FWO

Szwajcarska Grupa Fracht z siedzibą w Bazylei działa na sześciu kontynentach — w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii oraz w Afryce. W Polsce na siedzibę Grupa Fracht FWO wybrała Warszawę. Poza tym posiada placówki w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu