Fraktal Trader trafił na listę ostrzeżeń KNF

  • PAP
opublikowano: 24-03-2020, 16:02

Spółka Fraktal Trader wraz z grupą podmiotów powiązanych została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych - podała we wtorek w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.

Komisja poinformowała, że pięć podmiotów: Fraktal Trader sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Łodzi, Fraktal Trader sp. z o.o. International sp. k. z siedzibą w Łodzi, FT Szkolenia S.C. z siedzibą w Cieszynie, Fraktal Trader S.C. z siedzibą w Warszawie oraz Fraktal Trader LLC z siedzibą w USA zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych.

Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia - prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu