Franciszkanie opuszczją TV Puls

DI, PAP
opublikowano: 23-02-2010, 16:37

Zakon Franciszkanów wycofał się z  inwestycji w Telewizję Puls. Udziały, w wielkości 25 proc. przejął Dariusz Dąbski stając się tym samym jedynym właścicielem stacji

"Zmiany w strukturze udziałów są efektem realizacji porozumienia wspólników w zakresie całkowitego oddzielenia działalności misyjnej od komercyjnej" - podano w komunikacie.

Stacja przekazała dotychczas zgromadzone materiały o treściach religijnych i misyjnych na stronę www.franciszkanie-warszawa.pl.

"Oddzielamy misję od komercji i koncentrujemy się na rozwoju potencjału stacji" - poinformował Dąbski. Jak dodał, stacja koncentruje siły zespołu na budowaniu konkurencyjnej oferty programowej, marketingu i sprzedaży oraz pracami nad drugim kanałem cyfrowej telewizji naziemnej.

Telewizja Puls nadaje od marca 2001 r. Franciszkanie byli jej udziałowcami od chwili przyznania jej koncesji, tzn. od 2004 roku.

W 2007 roku TV Puls dostała pozwolenie na zmianę licencji z wyspecjalizowanej (stanowiącej, że 70 proc. czasu antenowego mają zajmować treści społeczno-religijne) na uniwersalną, dzięki czemu mogła radykalnie zmodernizować swoją ofertę programową.

W latach 2006-2008 mniejszościowym udziałowcem stacji był międzynarodowy koncern medialny News Corporation. Po jego wycofaniu stacja poszukiwała kolejnego inwestora. "Zamrażamy etap poszukiwań inwestora, ponieważ do tej pory nie otrzymaliśmy satysfakcjonującej oferty. Energię całego zespołu, którą w znacznym stopniu poświęcaliśmy na negocjacje i rozmowy, chcemy w 100 procentach przekierować na rozwój obecnego potencjału stacji" - podał Dąbski w komunikacie.

Nimal równo dwa lata dowodzenie stacją przejął Dariusz Dąbski o czym pisaliśmy w artykule "Dąbski nowym prezesem telewizji Puls"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane