Francja: Ostatniej nocy spłonęło ponad pół tysiąca samochodów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-11-2005, 11:46

Podczas kolejnej, 16. już nocy zamieszek spłonęły we Francji 502 samochody i zatrzymano 206 osób - podała w sobotę francuska policja. W Paryżu od godz. 10.00 w sobotę obowiązuje zakaz zgromadzeń, wprowadzony na mocy zarządzonego we wtorek stanu wyjątkowego.

Podczas kolejnej, 16. już nocy zamieszek spłonęły we Francji 502 samochody i zatrzymano 206 osób - podała w sobotę francuska policja. W Paryżu od godz. 10.00 w sobotę obowiązuje zakaz zgromadzeń, wprowadzony na mocy zarządzonego we wtorek stanu wyjątkowego.

    Bezpieczeństwa we francuskiej stolicy pilnuje ok. trzech tysięcy funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Szczególnie pilnie patrolowane są Pola Elizejskie, zawsze pełne turystów, a także dworce i pociągi łączące przedmieścia z centrum miasta.

    Policja otrzymała sygnały o możliwych aktach przemocy w popularnych dzielnicach wokół Hal, Placu Bastylii i Placu Republiki, w północno-wschodniej części centrum miasta. Na razie nie ma informacji o niepokojach w Paryżu. Został on, jak dotąd, oszczędzony podczas trwającej od 27-28 października fali przemocy i wandalizmu. Zamieszki koncentrują się w biednych, zabudowanych blokami przedmieściach wielkich miast.

    W nocy z piątku na sobotę celem ataku stało się m.in. przedszkole w Savigny-Le-Temple na południowy-wschód od Paryża. Atak na stację transformatorową w Amiens (na północy) pogrążył w ciemności całe miasto. Niespokojnie było też w Rambouillet, znanym z letniej rezydencji prezydentów Francji, gdzie demolowano sklepy. Ponad 30 samochodów spłonęło w Tuluzie na południu Francji, a ponad 80 - w regionie paryskim.

    Zakaz zgromadzeń w Paryżu ma obowiązywać do godz. 8.00 w niedzielę.

    Michał Kot

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane