Francja szczepi drób przed ptasią grypą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-02-2006, 13:23

Francja rozpoczęła szczepienia na ptasią grypę ponad 300 tys. gęsi i kaczek w południowo-zachodniej części kraju, obawiając się zakażenia przez ptaki wędrowne - poinformowało w poniedziałek ministerstwo rolnictwa.

Francja rozpoczęła szczepienia na ptasią grypę ponad 300 tys. gęsi i kaczek w południowo-zachodniej części kraju, obawiając się zakażenia przez ptaki wędrowne - poinformowało w poniedziałek ministerstwo rolnictwa.

    "Kampania szczepień odbywa się w departamencie Landów" - dodał rzecznik ministerstwa. Zgodę na szczepienia wyraziła Komisja Europejska.

     Francja jest największym producentem drobiu w Europie. Groźny również dla ludzi wirus H5N1 został wykryty na fermie indyków na wschodzie kraju. Jest to pierwsze gospodarstwo hodowlane drobiu w Unii Europejskiej, gdzie wykryto H5N1.

    Specjaliści brytyjscy skrytykowali użycie szczepionki u drobiu twierdząc, że może ono zamaskować objawy choroby i utrudnić walkę z jej szerzeniem się wśród drobiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane