Czytasz dzięki

Francja: trafiki będą sprzedawały kwity na bitcoiny

opublikowano: 22-11-2018, 12:29

Od nowego roku francuskie trafiki będą sprzedawały vouchery zamienne na bitcoiny, donosi Coindesk.

Francuski start-up Keplerk ogłosił podpisanie umowy z dostawcą oprogramowania kas fiskalnych, dzięki której możliwa będzie sprzedaż w trafikach voucherów o nominałach 50, 100 i 250 EUR, które Keplerk będzie zamieniał nabywcom na bitcoiny i przechowywał w wirtualnych portfelach na swojej platformie.

Na początek sprzedażą voucherów zajmie się 3-4 tys. trafik. Kolejne mają uruchomić ją później. We Francji jest ok. 25 tys. takich punktów sprzedaży.

- Trafiki to najlepszy kanał sprzedaży, bo ich właściciele mają zaufanie klientów i są przyzwyczajeni do oferowania voucherów, na przykład pozwalających doładować telefon – powiedział Adil Zakhar, dyrektor ds. strategii w Keplerk.

Francuski start-up chce pobierać 7 proc. opłaty od transakcji.

Bank centralny Francji zaprzeczył medialnym doniesieniom, że zaakceptował projekt start-upy. Ostrzegł, że kryptowaluty są instrumentem spekulacyjnym i nie są walutą. Podkreślił, że kto inwestuje w bitcoina, czy jakąkolwiek inną kryptowalutę, robi to wyłącznie na własne ryzyko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Polecane