Francja wprowadza lockdown w części kraju

  • PAP
opublikowano: 18-03-2021, 21:04

Premier Francji Jean Castex ogłosił w czwartek wprowadzenie od piątku lockdownu w 16 ze 101 departamentów kraju. Epidemia przyspiesza – oznajmił. Szef rządu zapowiedział też, że w kraju wznowione zostaną szczepienia preparatem firmy AstraZeneca.

Pixabay.com

Jak poinformował, w 16 departamentach, w tym w Paryżu i regionie paryskim Ile–de-France, od piątku od północy lockdown będzie obowiązywał przez cztery tygodnie.

Zamknięte zostaną sklepy z produktami, które nie są niezbędne do życia. Mieszkańcy zamkniętych departamentów będą mogli wychodzić z domu na odległość 10 km i nie będą mogli przemieszczać się między departamentami z wyjątkiem wyjątkowych sytuacji i w celach zawodowych.

Wejście z domu w celu spaceru lub uprawiania sportu nie będzie ograniczone czasowo, ale będzie wymagana atestacja, którą można pobrać ze stron rządowych. Otwarte pozostaną jednak szkoły, jednak licea będą funkcjonować w systemie hybrydowym.

Wznowione zostaną natomiast zajęcia wychowanie fizycznego i aktywności sportowe w godzinach funkcjonowania szkoły i utrzymane zostaną pozalekcyjne zajęcia sportowe na świeżym powietrzu dla nieletnich.

Szef rządu zalecił pracę zdalną przynajmniej cztery dni w tygodniu wszystkim tym pracownikom i zakładom pracy, które mogą w tym trybie funkcjonować.

Kampania szczepień preparatem AstraZeneca może zostać wznowiona w piątek po południu – poinformował również Castex. Szczepionki AstraZeneki są we Francji podawane osobom w wieku od 50 do 74 lat z czynnikami ryzyka i w wieku powyżej 75 lat.

Castex wprawdzie nie spełnia tych kryteriów, ale poinformował, że w najbliższy piątek zostanie zaszczepiony tym preparatem, aby przekonać Francuzów do tej szczepionki.

Premier poinformował również, że obowiązująca od 18 do 6 rano godzina policyjna będzie od soboty obowiązywać od godz. 19 z uwagi na zbliżającą się wiosnę i "wydłużenie dnia".

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane