Francuska minister wydała 9 tys. euro na luksusy

AR, Guardian
opublikowano: 15-05-2015, 12:50

Francuscy audytorzy zakwestionowali wydatki na luksusowe zakupy ministerstwa sprawiedliwości w czasie kadencji Rachidy Dati, pierwszej muzułmańskiej minister w rządzie Francji, w tym rachunki za szaliki od Hermesa i posiłki z drogich restauracji - informuje The Guardian.

Po tym jak francuski Trybunał Obrachunkowy prześwietlił 190 tys. euro wydatków ministerstwa sprawiedliwości z czasów rządu Nicolasa Sarkozy'ego, Rachida Dati powiedziała publicznie, że czuje się ofiarą politycznego spisku. Audytorzy poddali w wątpliwość wydatki z kategorii "przyjęcia i reprezentacja" na łączną kwotę 9 tys. euro w związku z "niejasną księgowością".

Na liście zakupów ministerstwa za kadencji Rachidy Dati znalazły się m.in. luksusowe ubrania (w tym szaliki od Hermesa, jak podkreślają media), posiłki i napoje z drogich restauracji, ciasta kupowane w cukierniach, produkty z drogerii aptecznych oraz prasa codzienna.

Była minister, znana ze swojego zamiłowania do eleganckiej garderoby, tłumaczy, że wspomniane wydatki, o wartości 9 tys. euro, przeznaczone były na prezenty dyplomatyczne. Zgodnie z francuskim prawem pani minister, która do rządu Nicolasa Sarkozy'ego weszła jako pierwsza Muzułmanka w historii Francji, będzie musiała uregulować niejasne pozycje z resortowego budżetu z własnej kieszeni.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, Guardian

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Francuska minister wydała 9 tys. euro na luksusy