Francuska wieś sprzedaje ziemię po 1 EUR

opublikowano: 11-06-2015, 11:57

Burmistrz maleńkiej, wyludnionej wsi na północnym-wschodzie Francji został zalany napływającymi z całego świata ofertami kupna ziemi w jego miejscowości.

Wcześniej przedsiębiorczy burmistrz opublikował niezwykle atrakcyjną ofertę w wysokości 1 EUR za metr kwadratowy, chcąc w ten sposób przyciągnąć do wsi nowych mieszkańców.

Zobacz więcej

Berrien

Google

Wieś Berrien zmaga się z problemem wyludniania. Niewystarczająca liczba dzieci nieusprawiedliwia istnienia lokalnej szkoły. Obecnie zamieszkuje ją już zaledwie 978 osób. 
 
By uratować miejscową szkołę, władze wsi zdecydowały o sprzedaży 800 metrów kw. ziemi po 1 EUR za metr.

Cena rynkowa to 9,5 EUR, oznacza to, że oferta wsi jest niemal dziesięciokrotnie niższa.
 
Wygląda na to, że pomysł chwycił. Okazuje się, że od czasu opublikowanie ogłoszenia w ubiegłym tygodniu telefon w biurze burmistrza nie przestaje dzwonić.

- Mięliśmy telefony z Filipin, USA, Maroka... W sumie około 300 osób wyraziło zainteresowanie ofertą. To ogromny sukces. Jest większe zainteresowanie niż mogliśmy to sobie wyobrazić – powiedział w rozmowie z francuskim The Local burmistrz Paul Quéméner.

Burmistrz zapewnił, że z 300 oficjalnych ofert, które dotychczas napłynęły, poważnie rozważanych 30.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, The Local

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Francuska wieś sprzedaje ziemię po 1 EUR