Francuz na czele platformy nC+

MEW
opublikowano: 30-11-2012, 14:58

Julien Verley, a nie Markus Tellenbach pokieruje platformą, która powstanie z połączenia „n”-ki i Cyfry+. Strony sfinalizowały umowę. ITI dostanie 277 mln EUR

Potwierdziły się nasze informacje. Canal+ i TVN sfinalizowały dzisiaj umowę o strategicznym partnerstwie, zapowiedzianą pod koniec ubiegłego roku. Pozwoli ona na fuzję platform satelitarnych „n” i Cyfra +, oraz pozwoli Grupie Canal+ objąć mniejszościowy pakiet akcji TVN. Zapłaci za niego 277 mln EUR, choć wcześniej była mowa o 230 mln EUR.

Markus Tellenbach, fot.Grzegorz Kawecki, Puls Biznesu
Markus Tellenbach, fot.Grzegorz Kawecki, Puls Biznesu
None
None

- Jest to spowodowane różnicami kursowymi – mówi Emilia Ordon, rzeczniczka prasowa Grupy ITI.

Zaskoczeniem jest skład zarządu – co niedawno sygnalizowaliśmy. Prezesem będzie Julien Verley, wiceprezes do spraw strategii i finansów Grupy Canal+ we Francji. Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN, który miał być szefem połączonych platform, skupi się na telewizji TVN.

- [Zmiana planów dotyczących szeda „nC+”] jest następstwem decyzji Piotra Waltera o objęciu stanowiska w zarządzie Grupy ITI. Markus Tellenbach skoncentruje się głównie na działaniach w segmencie telewizyjnym. TVN udało się zatem przekonać pana Juliena Verley do objęcia stanowiska szefa platformy z mandatu TVN – mówi Emilia Ordon.

W zarządzie będzie też zasiadała Beata Mońka, jako wiceprezes business affairs, communication, branding, Christian Anting, wiceprezes ds. programowych i produktu, Nicolas Dandoy, wiceprezes ds. finansowych oraz Artur Przybysz, wiceprezes ds. sprzedaży i logistyki.

- Bardzo się cieszę, że Julien Verley dołączył do Grupy TVN i zgodził się objąć stanowisko Prezesa nc+. Jego głęboka znajomość branży i doświadczenie na polskim rynku płatnej telewizji, przy wsparciu zespołu menedżerów najwyższej klasy, gwarantuje płynne przeprowadzenie połączenia obu firm. – Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN.

nc+ będzie miała 2,5 mln abonentów, podało ITI. Grupa Canal+ będzie właścicielem 51 proc. udziałów w nc+ , w rękach Grupy TVN i UPC pozostanie odpowiednio 32 proc. i 17 proc. udziałów.

Grupa Canal+ będzie właścicielem 40 proc. udziałów w N-Vision, która pośrednio jest właścicielem 52,45 proc. akcji Grupy TVN. Grupa ITI zachowa pozostałe 60 proc. pakietu kontrolnego w N-Vision.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane