Francuzi boją się bezrobocia

DI, PAP
opublikowano: 23-07-2010, 07:25

Według badań francuskiego krajowego instytutu statystyki w sprawach finansów i gospodarki Francuzi w lipcu byli równie pesymistyczni, jak w czerwcu - czyli bardzo, ale najbardziej martwiło ich bezrobocie - napisał w czwartek tygodnik Le Point.

Pogarsza się ocena sytuacji gospodarczej we Francji - od stycznia spadła ona w sondażach o dziewięć pkt procentowych.

Francuzi z coraz większym niepokojem myślą o własnej sytuacji materialnej - w czerwcu 26 proc. respondentów uważało, że ich status materialny się pogarsza, w lipcu już 28 proc. było tego zdania.

Największym i najbardziej trwałym niepokojem Francuzów jest lęk przed bezrobociem. Minął już wprawdzie okres paniki, kiedy to między styczniem 2008 a czerwcem 2009 roku ilość respondentów zmartwionych bezrobociem wzrosła z 8 do 89 pkt, ale nadal utrzymuje się na poziomie 65 pkt.

Według dziennika Le Figaro w maju bezrobocie we Francji ustabilizowało się na poziomie 10 proc.

Francuzi nie są jedynymi pesymistami - Amerykanie z coraz większym niepokojem patrzą w przyszłość - według sondażu przeprowadzonego w lipcu przez Uniwersytet Quinnipiac w stanie Connecticut, 79 proc. mieszkańców Stanów Zjednoczonych uważa, że gospodarka kraju nadal znajduje się w recesji. Jest to nawet większy odsetek niż w maju, kiedy 75 proc. respondentów było tego zdania. Bezrobocie w USA wynosi obecnie 9,5 proc.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Francuzi boją się bezrobocia