Francuzi skarżą się na Telekomunikację

MEW
opublikowano: 10-12-2008, 00:00

Tepsa nie rozpoczęła sprzedaży usług satelitarnych Canal + Cyfrowy. Na drodze stanęły "drobne problemy techniczne".

Tepsa nie rozpoczęła sprzedaży usług satelitarnych Canal + Cyfrowy. Na drodze stanęły "drobne problemy techniczne".

Telekomunikacja Polska (TP) ruszyła pod koniec października z ofertą satelitarną, która ma być jednym z jej głównych sposobów na walkę o klienta w tym roku. Wystartowała kontrowersyjna kampania promocyjna, zrobił się szum. Ale… Tepsa znów potknęła się na "problemach technicznych".

— TP nie rozpoczęła jeszcze sprzedaży pakietów Canal +. Wciąż pojawiają się drobne problemy techniczne do rozwiązania — mówi Jean Noel Tronc, szef rady nadzorczej Canal + Cyfrowy.

Współpraca z Canal + Cyfrowy jest kluczowym elementem oferty TP, bo firma ma dostarczać zawartość programową oferty satelitarnej.

— Mam nadzieję, że TP rozwiąże problemy w ciągu kilku tygodni, choć nie jestem w stanie powiedzieć, czy uda się rozpocząć sprzedaż jeszcze w tym roku — mówi Jean Noel Tronc.

To zła wiadomość dla TP, bo ostatni kwartał to okres żniw dla platform satelitarnych — sprzedają w nim tyle dekoderów ile w poprzedzających dziewięciu miesiącach. Ale niekoniecznie jest to zła wiadomość dla Canal + Cyfrowy.

— Nie spodziewam się, by sprzedaż naszej oferty przez TP miała duży wpływ na wyniki Canal +. Platforma satelitarna to duży biznes i telekom nie jest w stanie mu zagrozić — mówi Jean Noel Tronc.

Ale i tak szef rady Canal + Cyfrowy narzeka na kampanię promocyjną TP, która reklamując własną ofertę telewizyjną, wieszczy koniec płatnej telewizji.

— TP niszczy wizerunek płatnej telewizji w Polsce. Szkodzi tym też swojemu biznesowi, bo sama wchodzi na ten rynek — mówi Jean Noel Tronc.

Do zamknięcia tego wydania gazety nie udało nam się uzyskać komentarza TP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane