Frank najtańszy od kwietnia

W piątek kurs EUR/CHF znajdował się ponad barierą 1,1 po raz pierwszy od stycznia, kiedy bank centralny Szwajcarii zaprzestał bronienia poziomu 1,2.

Notowania CHF/PLN spadły do 3,81 zł i było to najmniej od kwietnia. Na 17 września zaplanowane jest posiedzenie władz monetarnych Szwajcarii, ale nie z tego powodu (żadna istotna decyzja nie jest spodziewana), a ze względu na wzrost apetytu inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa waluta, postrzegana jako bezpieczna przystań jest w odwrocie od kilku dni.

— Uczestnicy rynku stali się nieco bardziej tolerancyjni dla ryzyka i, naszym zdaniem, frank nadal będzie tracić, bo jest walutą przewartościowaną — komentuje Adam Cole, szef strategii FX w Royal Bank of Canada. Według jego prognoz, kurs EUR/CHF urośnie do 1,2, ale potrzeba na to co najmniej 18 miesięcy. Biorąc pod uwagę spadek stawek LIBOR, wartość rat kredytów we frankach mogła się zrównać z notowaną na przełomie roku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Frank najtańszy od kwietnia