Franklin Templeton otwiera okno na świat

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 28-09-2015, 22:00

Amerykański powiernik zaoferował nowy fundusz multi asset, który okazji do zarobku poszuka na światowym rynku akcji i obligacji.

Wysyp portfeli, zbudowanych z wielu klas aktywów, to pokłosie zmiennej koniunktury. Powiernicy przekonują, że inwestycja „bez granic” nawet na kapryśnym rynku przyniesie solidne zyski. Tego rodzaju produkty oferują już polscy powiernicy, jak Pionner, AgioFunds, PKO, BPH czy Skarbiec, a do tego grona dołączył Franklin Templeton. Amerykański gigant zarządzania wprowadził do oferty nowy fundusz o nazwie Franklin Global Multi-Asset Income. — W obecnych warunkach niskiej rentowności tradycyjne źródła dochodu mogą już nie zaspokajać potrzeb inwestorów, którzy często wypuszczają się zbyt daleko w poszukiwaniu zysków, nierzadko podejmując zbyt duże ryzyko. Globalna i oparta na mieszanych aktywach strategia jest dobrym wyborem dla klientów poszukujących źródła zrównoważonego dochodu i zaawansowanego zarządzania ryzykiem — przekonuje Michał Staszkiewicz, regionalny dyrektor ds. sprzedaży na Polskę, Rumunię, Rosję i kraje bałtyckie. Fundusze multi asset są kierowane do tych inwestorów, którzy nie oczekują spektakularnych stóp zwrotu, ale liczą na nieco wyższy dochód niż z lokat, rozsądne rozłożenie ryzyka i ochronę przed spadkami w przypadku rynkowych turbulencji. Benchmarkiem, czyli portfelem wzorcowym funduszu Franklina Templetona, jest 3-miesięczna stopa LIBOR dla euro. Strategia zakłada też utrzymywanie zmienności o połowę niższej w porównaniu ze zmiennością na rynkach akcji. Działające od niedawna na rynku fundusze multi asset na razie nie grzeszą wynikami. Strategia Pioneera przyniosła od stycznia ponad 4 proc. straty. Tyle samo, tylko że od marca, zanurkował fundusz ze stajni Skarbca. Nieco mniej, bo o 0,7 proc., skurczył się od początku roku portfel PKO Multistrategia. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu