Frostpunk zadebiutuje 24 kwietnia

GSU
opublikowano: 09-03-2018, 09:31
aktualizacja: 09-03-2018, 09:36

11 bit studios ustalił datę globalnej premiery gry „Frostpunk” w wersji na komputery PC na 24 kwietnia.

Tytuł w wersji cyfrowej dystrybuowany będzie za pośrednictwem wiodących światowych platform growych, w tym Steam, GOG oraz Humble Bundle. Cena detaliczna gry w tym kanale wynosiła będzie 29,99 USD.

Zobacz więcej

materiały spółki

Planowana jest też wersja pudełkowa "Victorian Edition" w cenie 34,99 USD. Edycja pudełkowa ma być dostępna dostępna na najważniejszych światowych rynkach growych, w tym m.in. USA, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i w Polsce.

„Frostpunk” to długo wyczekiwany tytuł 11 bit studios, z którym rynek wiąże duże nadzieje. Pierwotnie gra miała być wydana w 2017 r. , a ostatnie zapowiedzi mówiły o pierwszym kwartale 2018 r.

- Chcieliśmy zakończyć pracę nad „Frostpunkiem” przed końcem I kwartału, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno, minimalne przesunięcie. Powód jest prosty. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na ostateczne szlify i stworzenie gry, która jak wierzę, jest najlepszy tytułem w historii 11 bit studios –mówi  Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit studios.

Przypomina, że priorytetem 11 bit studios jest jakość. 

– This War of Mine” było unikatową grą o trudnych wyborach moralnych. „Frostpunk” jest produkcją, która wznosi je na kolejny poziom. Zajęło nam to chwilę, ale dzisiaj jestem w 100 proc. przekonany, że było warto – mówi prezes.

Zgodnie z ostatnimi informacjami ze spółki na tzw. „wishlist” gry jest zapisanych dużo powyżej 100 tys. graczy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu