FT: Chiny zamrażają północnokoreańskie konta bankowe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-07-2006, 09:08

Bank Chiński (Bank of China) zamroził część gromadzących miliony dolarów kont Korei Północnej - poinformował w środę brytyjski "Financial Times". Według dziennika, chińskie władze, podobnie jak władze USA, chcą rozprawić się z tym reżimem podejrzewanym o podrabianie i pranie pieniędzy.

Bank Chiński (Bank of China) zamroził część gromadzących miliony dolarów kont Korei Północnej - poinformował w środę brytyjski "Financial Times". Według dziennika, chińskie władze, podobnie jak władze USA, chcą rozprawić się z tym reżimem podejrzewanym o podrabianie i pranie pieniędzy.

Gazeta dodaje, że rachunki bankowe zamrożono jeszcze przed przeprowadzonymi na początku lipca przez Koreę Północną testami rakietowymi. Konta znajdowały się w oddziale w Makau.

"FT" podkreśla, że decyzja jest o tyle znacząca, iż Pekin do tej pory, obawiając się ewentualnej katastrofy na swej północno- wschodniej granicy, nie podejmował się żadnych działań mogących naruszyć stabilność w państwie północnokoreańskim.

Bank Chiński jest drugą co do wielkości instytucją finansową Chin. Wcześniej konta powiązane z reżimem w Phenianie zamroziło już kilka innych banków światowych. Dziennik zauważa, że zamknięcie rachunków ograniczyło Korei Północnej możliwości zdobywania obcej waluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / FT: Chiny zamrażają północnokoreańskie konta bankowe