Fujitsu wybrał Katowice

opublikowano: 12-03-2018, 11:25
aktualizacja: 12-03-2018, 11:26

Japoński dostawca technologii ICT otwiera w Polsce drugie centrum usług. W stolicy Górnego Śląska zatrudni 200 osób.

Konurbacja górnośląska przyciągnęła kolejną znaną markę, której logo pojawi się na jednym ze śląskich biurowców. Po takich firmach, jak m.in. ArcelorMittal, Capgemini, General Motors, IBM, ING, Rockwell Automation, OEX Group, Asseco, Unilever, Sii czy Wipro IT centrum usług otwiera Fujitsu. Japoński dostawca technologii i sprzętu w dziedzinie informatyki i komunikacji zapowiada, że w ciągu kilku miesięcy zatrudni 200 specjalistów. Rekrutacja już ruszyła.

Zobacz więcej

.KTW I

arch

To drugie w Polsce centrum firmy: od dziewięciu lat funkcjonuje w Łodzi Fujitsu Global Delivery Center Poland, w którym pracuje ponad 500 osób. Jest ono częścią sieci ośmiu GDC na świecie.

- Otwarcie kolejnej lokalizacji Fujitsu na mapie Polski jest efektem świetnej pracy pracowników w Łodzi. Po serii analiz wybraliśmy Katowice. Śląsk, jako miejsce skupiające talenty w branży i firmy IT, pozwoli nam jeszcze bardziej się rozwijać – mówi Piotr Jankowski, dyrektor zarządzający Fujitsu GDC Poland.

- Katowice wraz z całą ponaddwumilionową Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią mają nie tylko ogromny potencjał inwestycyjny, lecz są również doskonałym miejscem do życia – dodaje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Firma wybrała .KTW I -  pierwszy budynek kompleksu biurowego zaprojektowanego przez śląską pracownię Medusagroup. Fujitsu stanie się głównym najemcą pierwszego biurowca wchodzącego w skład kompleksu.

W konurbacji górnośląskiej działa ponad 90 centrów, w których pracuje ponad 20 tys. osób. W 2017 r. nowe ośrodki otworzyło siedem firm, które stworzyły 1,5 tys. etatów. W 2020 r. liczba centrów powinna przekroczyć setkę, a liczba zatrudnionych – 23 tys. osób – przewiduje ABSL, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Fujitsu wybrał Katowice