Fundusz dnia: DWS Gold

Anna Borys
opublikowano: 05-06-2009, 22:41

Tym razem proponujemy najlepsze funduszowe lekarstwo na kryzys. Jakie?

DWS Gold

Dlaczego?
Bo lekarstwem na kryzys zawsze było złoto. Gdy inwestorzy tracą zaufanie do rynków finansowych, cena tego kruszcu idzie silnie w górę. Złoto zawsze będzie miało wartość, nigdy nie okaże się tylko bezwartościowym papierem. W historii finansów wiele było przypadków, że najbogatsi zamieniali się w biedaków, bo ich fortuny okazywały się tylko papierowymi fortecami. Inwestując w złoto mamy pewność, że tak się nie stanie.

Z drugiej strony, zyski nigdy nie są gwarantowane. Fundusz DWS Gold inwestuje aktywa w złoto za pośrednictwem jednostek uczestnictwa funduszu DWS Gold Plus i DWS Invest Gold and Precious Metal Equities. Inwestycje te dokonywane są za pomocą sztabek lokacyjnych przechowywanych na rachunkach powierniczych metali szlachetnych, certyfikatów na złoto oraz transakcji terminowych i opcyjnych, bazujących na złocie.

Zobacz więcej na stronie funduszu

Więcej tekstów na stronie doradca PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Fundusz dnia: DWS Gold