Czytasz dzięki

Fundusz private equity ratuje spółkę Pioneer

opublikowano: 12-09-2018, 12:37

Baring Private Equity chce uratować spółkę Pioneer, w przeszłości jednego z najbardziej liczących się graczy na rynku elektroniki użytkowej.

Baring Private Equity ogłosił, że jest gotów kupić akcje Pioneer za nawet 60 mld JPY (538 mln USD). Kapitalizacja spółki to prawie 50 mld JPY. Rynek potraktował te doniesienia z dystansem. Kurs spadł o ponad 9 proc. i zszedł najniżej od 9 lat. Spowodował to sam Pioneer informując, że oferta funduszu private equity nie jest prawnie wiążąca. Członkowie władz spółki zapowiedzieli jednak, że chcą się dogadać z Baring Private Equity do końca października. 

Pioneer był jedną z najmocniejszych marek w segmencie sprzętu audio w latach 80. ubiegłego wieku. Potem jednak odniósł szereg porażek, których skutkiem było znaczne zadłużenie spółki. Obecnie przekracza ono 50 mld JPY. Niedawno władze spółki wyrażały obawy, czy da się ją utrzymać w całości w związku z prawdopodobną stratą operacyjną na koniec roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane