Fundusz przegrał potyczkę o dywidendę w Torpolu

opublikowano: 28-11-2022, 13:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Postulat, zgłoszony przez Nationale-Nedlerlanden PTE dotyczący wypłaty dywidendy specjalnej przez Torpol nie uzyskał na walnym większości głosów.

W październiku NN PTE, zarządzające OFE i DFE, zażądało zwołania walnego zgromadzenia w Torpolu i wypłaty dywidendy specjalnej w wysokości 5 zł na akcję.

Walne, które odbyło się w poniedziałek, 28 listopada, głosowało jednak najpierw nad uchwałą o przeznaczeniu na kapitał rezerwowy 114,85 mln zł, kwotę pochodzącą z pozostałych kapitałów rezerwowych istniejących w spółce, a utworzonych z zysków uzyskanych w latach ubiegłych. “Za” oddano 4,2 mln głosów, “przeciw” - 10,8 mln. W tej sytuacji głosowanie nad uchwałą o dywidendzie specjalnej stało się bezprzedmiotowe.

W sumie na walnym zarejestrowano 15 mln głosów (65,32 proc. istniejących).

Nationale-Nederlanden PTE kontroluje 2,4 mln akcji (10,41 proc.). Do TF Silesia nalezy 8,7 mln akcji (38 proc. ogółu), do PKO TFI 2,02 mln, a PKO BP Bankowego OFE 1,16 mln (5,05 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane