Fundusze AIB znów w Polsce

RB
18-04-2007, 00:00

Irlandzki fundusz ogłosił powrót na rynek nieruchomości w naszym regionie. Na celowniku jest głównie Polska.

Irlandzki fundusz ogłosił powrót na rynek nieruchomości w naszym regionie. Na celowniku jest głównie Polska.

AIB Capital Markets (AIBCM), irlandzki fundusz utworzony w 2003 r. przez Allied Irish Banks, zwiększy kapitały do 100-150 mln EUR na inwestycje w Polsce. Zamierza kupować najlepsze nieruchomości komercyjne handlowe, magazynowe, apartamentowce oraz budować nowe.

Minimalna wartość inwestowanego kapitału ma wynieść 150 000-250 000 EUR.

— Nie jest to duża kwota, jednak pozwoli na skuteczne konkurowanie AIBCM na naszym rynku — ocenia Wojciech Pisz, doradca finansowy grupy rynków kapitałowych w Cushman & Wakefield.

Michael O’Hara, szef AIBCM, uważa, że polski rynek daje duże możliwości.

— Patrząc na wskaźniki makroekonomiczne wierzymy, że inwestycje w nieruchomości przyniosą pokaźne zyski — mówi Michael O’Hara.

— Mimo że AIBCM planuje inwestycje na różnych rynkach w naszym regionie, można się spodziewać, że główna ich część przypadnie na nasz rynek — dodaje Wojciech Pisz.

Jest to już druga inwestycja AIBCM w Polsce. Pierwsza zakończyła się dużym sukcesem, fundusz ulokował u nas 101 mln EUR. Do Irlandczyków należą m.in. Atrium Plaza i Atrium Centrum w Warszawie, Centrum Finansowe w Poznaniu czy Diamond Business Park w Łodzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze AIB znów w Polsce