Fundusze hedgingowe ze stratą w pierwszym półroczu

opublikowano: 17-07-2018, 13:05

Zawirowania na rynkach spowodowane eskalacją konfliktu handlowego między USA i ich głównymi partnerami spowodowały, że fundusze hedgingowe zanotowały stratę w pierwszym półroczu.

Od początku roku fundusze zanotowały ujemny zwrot wynoszący 0,33 proc., wynika z Bloomberg Hedge Fund Database. W czerwcu ujemny zwrot wyniósł 0,64 proc., co skutecznie zniwelowało cały zysk z maja.

Najgorsze wyniki w tym roku notują fundusze realizujące strategię „CTA/managed futures”, co wynika z dużej zmienności na rynku walutowym i słabości rynków wschodzących. Straciły od początku roku 4,1 proc., a w czerwcu 0,43 proc.

Ogólnie mówiąc, pięć z siedmiu strategii monitorowanych przez Bloomberg’s Hedge Fund Database zanotowało w czerwcu spadek. W całym pierwszym półroczu cztery miały zysk, a trzy spadek. Fundusze autorskie miały 0,07 proc. zysku w czerwcu, ale w całym półroczu sięgał on 13 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu