Fundusze indeksowe inPZU dostępne w Pekao

opublikowano: 01-10-2021, 12:29

Pasywne produkty TFI PZU można już kupić nie tylko przez internet. Idąc do placówki trzeba się jednak liczyć z opłatą, której w internecie nie ma.

1 października 2018 r. ruszyła sprzedaż inPZU SFIO, funduszu który postanowił nie ścigać się z rynkiem, ale tylko odwzorowywać zachowanie indeksów z rynku akcji i obligacji. Innymi słowy rosnąć i spadać tak, jak benchmarki. W zamian za pasywność każdy z jego subfunduszy zadowala się 0,5 proc. opłaty za zarządzanie. Kupno, umorzenie, zamiany jednostek nie są przy tym obciążone żadnymi opłatami, choć można ich było dokonywać wyłącznie przez stronę inpzu.pl.

W czwartą rocznicę uruchomienia inPZU SFIO fundusz zwiększył jednak sieć dystrybucji o biuro maklerskie Banku Pekao. Największym akcjonariuszem banku jest PZU.

- Bankowy kanał sprzedaży jest dla PZU jednym ze strategicznych obszarów wzrostu. Wyniki grupy w pierwszej połowie tego roku doskonale pokazują, że współpraca przynosi obopólne korzyści – nam i bankom – mówi Małgorzata Sadurska, członkini zarządu PZU.

- Dodając do naszej oferty fundusze pasywne z platformy inPZU wykorzystujemy wielki potencjał możliwości, jaki daje współpraca ze strategicznym akcjonariuszem Banku Pekao. Fundusze pasywne to tania forma inwestowania, a PZU udostępnia najszerszą ofertę na rynku w jednym funduszu parasolowym, z możliwością bezkosztowej zamiany między subfunduszami – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao.

Należy jednak podkreślić, że kwestia braku opłat manipulacyjnych w inPZU SFIO wygląda inaczej niż w przypadku inwestycji bezpośredniej przez stronę inpzu.pl.

Subfundusze indeksowe inPZU można kupić zarówno w punktach usług maklerskich Banku Pekao, jak i korzystając z bankowości elektronicznej Pekao24. Klienci składający zlecenia za pośrednictwem serwisu Pekao24 nie poniosą opłaty manipulacyjnej za zlecenia nabycia i zamiany. Jest to jednak aktualna promocja dotycząca wszystkich funduszy inwestycyjnych dostępnych w tym kanale dystrybucji. Standardowo sprzedaż inPZU SFIO w Banku Pekao jest obciążona opłatą manipulacyjną wysokości 1 proc.

Po czterech latach istnienia aktywa netto inPZU SFIO to nieco ponad 1 mld zł, z czego najwięcej przypada na subfundusz inPZU Inwestycji Ostrożnych (około 350 mln zł) oraz inPZU Obligacje Rynków Wschodzących (około 190 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane