Fundusze norweskie na projekty partnerskie

opublikowano: 21-07-2021, 20:00

Granty pomogą zacieśnić polsko-norweskie relacje biznesowe i sfinansują udział firm w misjach gospodarczych.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła kolejną rundę konkursu Travel Grants. Wsparcie na wzmocnienie kontaktów biznesowych między polskimi i norweskimi przedsiębiorcami pochodzi z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Beneficjenci otrzymają dofinansowanie na udział w misjach gospodarczych organizowanych podczas targów i kongresów. Co ważne, wspomniane misje muszą być wskazane przez przedstawicieli PARP i norweskiej agencji Innovation Norway.

Każdy przedsiębiorca ma szansę na grant w wysokości 2 tys. EUR. Nie jest wymagany wkład własny. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 20 sierpnia do 31 października 2022 r. Nie warto jednak zwlekać ze składaniem wspomnianych projektów, ponieważ budżet konkursu wynosi tylko 50 tys. EUR.

O wsparcie będą mogły ubiegać się mikro, małe i średnie firmy z Polski i Norwegii. Granty sfinansują koszty zagranicznej podróży służbowej, zakup biletów wstępu na targi i pokryją opłaty za udział w konferencjach i kongresach. Każdy przedsiębiorca będzie mógł starać się o wsparcie na organizację maksymalnie dwóch misji gospodarczych.

O fundusze norweskie ubiega się wiele polskich spółek. Są wśród nich m.in. biura rachunkowe, przedsiębiorstwa z sektora kosmetycznego i producenci baterii elektrycznych. Natomiast firmy norweskie, które starają się o dofinansowanie, działają w branżach m.in. logistycznej i ochrony środowiska.

Na co warto zwrócić uwagę

Podczas misji gospodarczej wnioskodawca ma obowiązek uczestniczyć w:

• targach, konferencji lub kongresie

• wydarzeniu organizowanym przez PARP i Innovation Norway

• co najmniej dwóch spotkaniach o charakterze biznesowym z dwoma różnymi firmami norweskimi

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane