Fundusze powoli podnoszą się po wakacyjnych przecenach

Anna Borys
opublikowano: 26-10-2007, 00:00

Tylko jeden fundusz inwestycyjny działający na warszawskiej giełdzie jest na plusie od początku przecen. PKO/CS Parasolowy Subfundusz Akcji Plus od 6 lipca wypracował 7,67 proc. zysku Pozostałe produkty są pod kreską. Najmniejszy ubytek aktywów zanotował Noble Fund Subfundusz Noble Fund Akcji. Jego klienci stracili od początku korekty 1,14 proc. Podium zamyka Lukas subfundusz Lukas Akcyjny z ujemną stopą zwrotu -1,83 proc.

Zdecydowanie najsłabiej z przeceną poradził sobie PZU Akcji Małych i Średnich Spółek. Wartość jego jednostki inwestycyjnej zjechała od 6 lipca o 16,6 proc. Niewiele lepszy wynik wypracował Pioneer Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego. Jego klienci stracili w tym okresie 15,02 proc. Trzeci od końca był zaś DWS Polska Top 25 Małych Spó- łek ze stopą zwrotu -14,84 proc. Zatem najlepiej z przeceną poradziły sobie produkty inwestujące w duże spółki, najsłabiej zaś te, które działają w sektorze małych i średnich firm.

Na razie nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała się szybko zmienić. Warszawski rynek jest bardzo kapryśny. Mimo że sektor małych i średnich spółek został odchudzony zasłużoną korektą, raczej nie ma co liczyć, że szybko wróci do łask inwestorów. Szczególnie że ryzyko związane ze Stanami Zjednoczonymi jest nadal na pierwszym planie. Nawet pozornie mało istotna informacja może wywołać duże wahania na rynku, zarówno w Nowym Jorku, jak i w Warszawie. W takich okolicznościach trudno się dziwić graczom, że chętniej wybierają mniej zmienne blue chipy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy