Funt dołuje, jen na topie

opublikowano: 06-07-2016, 07:06

W środowy poranek brytyjski funt kontynuuje przecenę i pogłębia 31-letnie minimum. W przeciwnym kierunku podąża z kolei japoński jen, którego znaczenia jako tzw. bezpiecznej przystani stale rośnie, donosi Reuters.

Nad ranem brytyjska waluta zeszła do poziomu 1,2798 USD. Z kolei wartość euro podskoczyła do 86,26 pensów, co jest najwyższym poziomem od sierpnia 2013 r. 

Wyświetl galerię [1/2]

Notowania pary USD/JPY

Bloomberg

W postbrexitowej rzeczywistości dobrze – choć bez wątpienia to problem dla japońskich eksporterów i tamtejszych władz monetarnych i rządu walczących ze stagnacją  - radzi sobie jen. Za dolara w środę rano trzeba było płacić 100,58 jenów wobec 103,4 jenów w dzień po brytyjskim referendum.

Czy na jenie zobaczymy ponownie dwucyfrowy kurs w stosunku do dolara? To dość ryzykowna teza, ale nie można wykluczyć takiego obrotu wypadków. Myślę jednak, że takie zachowanie kursu zmusiłoby japońskie władze monetarne do zdecydowanej interwencji – ocenia Bart Wakabayashi, szef sprzedaży walut w State Street Global Markets z Hongkongu.

Kurs GBP/USD

 

Kurs USD/JPY

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy