Funt najsłabszy od 2017 r.

opublikowano: 29-07-2019, 15:05

Nowy tydzień zaczął się słabo dla brytyjskiego funta. Wzrost ryzyka związanego z nieuporządkowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, doprowadził do zejścia funta do najniższego poziomu od 2017 r.

Deprecjacja brytyjskiej waluty ma miejsce w odniesieniu do jej wszystkich konkurentów z grupy 10. Wszystko przez ostatnie ostre komentarze zarówno samego nowego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, jak i kilku innych ministrów. Kanclerz Skarbu Sajid Javid powiedział, że przyspiesza przygotowania Departamentu Skarbu do twardego brexitu.

Funty brytyjskie
Zobacz więcej

Funty brytyjskie Bloomberg

Funt powrócił do defensywy po krótkotrwałym wzroście po powołaniu Borisa Johnsona na nowego premiera – ocenił Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG. Dodał że „…promowanie polityków sympatyzujących z twardym brexitem na kluczowe stanowiska w gabinecie jest spójne z rządem, który będzie naciskał na wdrożenie brexitu pod koniec października z lub bez porozumienia”.

Funt szterling jest najsłabszą spośród walut grupy 10 w tym miesiącu, ponieważ inwestorzy przygotowują się na ryzyko zarówno nieuzasadnionego brexitu, jak i wyborów powszechnych. 

Notowania funta spadły o 0,7 proc. do 1,2292 USD w Londynie, co jest najniższym poziomem od marca 2017 r. Również o 0,7 proc. osłabił się w relacji do euro do poziomu 90,47 pensów.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu