Czytasz dzięki

Futures zapowiadają zwyżkę na Wall Street

opublikowano: 07-05-2020, 13:58

Czwartkowe przesesyjne notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd toczą się w zwyżkowej atmosferze. Sugeruje to, że rynek kasowy na Wall Street może otworzyć się wyżej. Może, ale nie musi, gdyż w międzyczasie opublikowane zostaną dane z rynku pracy, które mogą wpłynąć na decyzje podejmowane przez inwestorów.

Ekonomiści oczekują, że liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła w zeszłym tygodniu około 3 mln osób, co oznaczałoby spadek z 3,84 mln tydzień wcześniej.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Znaczący odchył w górę od prognozowanej wartości może popsuć nastroje na parkiecie. Do tej pory poznaliśmy odczyt dotyczący zapowiedzianej liczby zwolnień przez amerykańskich pracodawców. W kwietniu wzrosła ona ponad trzykrotnie do ponad 671 tys. Rok wcześniej było to „zaledwie” 40 tys. 

Stronie popytowej pomagać może drożejąca kolejny dzień ropa oraz spadek rentowności 10-letnich obligacji amerykańskiego skarbu.

Z kolei niepokoje związane z rosnącym napięciem między USA i Chinami przysparzają inwestorom dodatkowego bólu głowy i mogą skłaniać do ostrożności w podejmowanych decyzjach odnośnie portfela akcji.

Około godziny 13:55 polskiego czasu futures na indeks DJ IA rosły o 1,37 proc. Na wskaźnik S&P500 zwyżkowały o 1,54 proc. zaś na Nasdaq o 1,52 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane