Fuzje rozgrzewają amerykańskich graczy

Artur Szymański
opublikowano: 08-05-2007, 00:00

Pierwsza sesja tygodnia w USA przebiegała pod dyktando kupujących. Poniedziałek był piątym dniem windowania cen. Indeks S&P500 znalazł się na poziomie z początku września 2000 r.

Do rekordu wszech czasów z marca 2000 r. ma już tylko kilkanaście punktów. Historyczny rekord hossy ponownie poprawił natomiast Dow Jones. Słabiej od amerykańskich blue chipów zachowały się spółki technologiczne. Nasdaq pod koniec sesji notował minimalną stratę.

Inwestorów w dobre nastroje wprawiła informacja o ofercie aluminiowego giganta Alcoa dążącego do przejęcia kanadyjskiego rywala — Alcana. Wartość fuzji szacowana jest na 26,9 mld USD. Dzięki niej powstanie największa firma w tej branży na świecie. Kurs akcji Alcoa ustanowił trzyletnie maksimum.

Inwestorzy płacili też najwyższą cenę od 1994 r. za akcje Armor Holdings, po tym jak BAE Systems zgodził się przejąć firmę za 4,1 mld USD. Liberty Mutual Group, szósty ubezpieczyciel w USA przejmie Ohio Casualty Corp. za 2,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy