FWE postawiło na polskich specjalistów

Dorota Kaczyńska
30-05-2003, 00:00

Foster Wheeler działa w Polsce od roku 1993. Natomiast polski oddział tego międzynarodowego koncernu — Foster Wheeler Energia Polska (FWE Polska) powstał w 1997 r. w wyniku przekształcenia przedstawicielstwa handlowego. Jest on również właścicielem 53 proc. udziałów fabryki FWE Fakop w Sosnowcu.

Grupa Foster Wheeler jest jedną z najbardziej doświadczonych firm w zakresie nowoczesnych technologii spalania węgla w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Jej udział w rynku kotłów fluidalnych na świecie sięga 50 proc., a w Polsce — 80 proc. Natomiast Foster Wheeler Energia Polska odpowiada za sprzedaż, realizację i serwis produktów FW na rynku polskim.

— O naszych dobrych wynikach finansowych decydują niskie koszty ogólne, kształtujące się na poziomie 2 proc. a także zoptymalizowany i kontrolowany budżet oraz efektywne zarządzanie ryzykiem — opowiada Bogusław Piekarski, prezes i dyrektor generalny FW Energia Polska.

Podkreśla on, że do rozwoju firmy przyczyniła się w dużej mierze praca polskich specjalistów.

Obecnie FW Energia Polska realizuje dwa duże projekty w Elektrowni Turów oraz Elektrowni Chorzów. Rozpoczęła się także realizacja pierwszego etapu kontraktu na dostawę pod klucz kotła dla Elektrowni Łagisza.

— Jeśli nie ruszą inwestycje w energetyce, firmy pracujące na rzecz tego sektora znajdą się w poważnych kłopotach — twierdzi Bogusław Piekarski.

Spore nadzieje spółka pokłada w inwestycjach związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów z dużych miast, dla których posiada sprawdzone technologie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Strona główna / FWE postawiło na polskich specjalistów