G-7 o "wojnie walutowej"

opublikowano: 12-02-2013, 14:41

Ministrowie finansów i bankierzy centralni z państw grupy G-7 zadeklarowali wspólnie, że nie będą wpływać na rynkowe kursy walut.

Deklaracja złożona przez przedstawicieli USA, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Kanady ma osłabić obawy przed tzw. wojną walutową, czyli osłabianiu przez państwa własnej waluty w celu stymulowaniu gospodarki poprzez hamowanie importu i zwiększeniu atrakcyjności eksportu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

G-7 potwierdziło „zobowiązanie do rynkowych kursów wymiany i konsultacji w przypadku działań na rynkach walutowych”. Członkowie G-7 uzgodnili, że „nadmierna zmienność i chaotyczne zmiany kursów walutowych mogą mieć odmienny wpływ dla gospodarki i stabilności finansowej”.

G-7 oświadczyło, że jego członkowie nadal będą się konsultować w sprawie kursów walutowych i współpracować zgodnie z aktualną potrzebą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / G-7 o "wojnie walutowej"