Galeria Mazovia ma nowego właściciela

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 01-07-2014, 00:00

Centra handlowe

Fundusz CBRE European Shopping Centre Fund (ESCF), zarządzany przez CBRE Global Investors, przejął od prywatnego inwestora centrum handlowe Galeria Mazovia w Płocku. Stopa kapitalizacji brutto wyniosła 7,9 proc. Obiekt jest prawie w całości skomercjalizowany — z 28,5 tys. mkw. wynajęto 99 proc.

Wśród najemców ponad połowę stanowią międzynarodowe marki: H&M, Zara, Bershka, Media Markt, Deichmann oraz New Yorker. Zakup Galerii Mazovia to pierwsza transakcja ESCF w Europie Środkowej i Wschodniej. Płockie centrum jest jednak szóstym w portfelu funduszu.

— Przejęcie Galerii Mazovia nie tylko pomaga nam zdywersyfikować portfel, ale także pozwala wzmocnić naszą obecność w Polsce. Od strony biznesowej jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, aby zarządzać centrum. Od 2002 r. w Europie Środkowej i Wschodniej zainwestowaliśmy ponad miliard euro w centra handlowe, wśród których są np. Złote Tarasy i Wars — Sawa — Junior w Warszawie — mówi Florencio Beccar, fund manager ESCF w CBRE Global Investors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu