Gant donosi na blogera

Deweloperska spółka składa do KNF zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulacji instrumentem finansowym – podaje Gant w komunikacie. Chodzi o wpis Marcina Kaczmarczyka w serwisie blox.pl.

Całe zamieszanie wywołał wpis zatytułowany "Deweloper nad przepaścią" >>, który trafił na główną stronę portalu gazeta.pl. Do blogu Gant odniósł się trzy dni po jego publikacji w specjalnym komentarzu.

Przypomnijmy, że Gant ogłosił fatalne wyniki kwartalne zaraz po zamknięciu emisji transzy detalicznej swoich obligacji, które skusiły Kowalskich niezwykle wysokim oprocentowaniem (11 proc.).

Od tego czasu kurs dewelopera systematycznie spada. Gant szuka winnych wyprzedaży papierów, choć powinien zacząć od siebie. Za przeceną stoją bowiem nie opinie internautów, a fatalne wyniki i obawa, jak wpłynie na nie obsługa tak wysoko oprocentowanego długu.

None
None

Co ciekawe, komunikat przyniósł zmianę nastawienia inwestorów do papieru. Przed komunikatem kurs tracił blisko 6 proc. Teraz Gant drożeje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane