Gant zadowolony z Marino

KSA
opublikowano: 21-11-2008, 00:00

Centrum handlowe ma udany start. Deweloper nie wystawia go na sprzedaż. Na razie.

Centrum handlowe ma udany start. Deweloper nie wystawia go na sprzedaż. Na razie.

Wrocławska spółka jest usatysfakcjonowana pierwszymi tygodniami działalności centrum handlowego Marino.

— Okazało się, że mamy tu do czynienia na razie z przypadkiem centrum osiedlowego: sklepu, gdzie klienci robią codzienne zakupy — mówi Henryk Feliks, wiceprezes Ganta.

Oznacza to, że liczba klientów odwiedzających Marino rozkłada się niemal równo w całym tygodniu. Od poniedziałku do czwartku centrum odwiedza średnio 13 tys. osób dziennie. W weekendy liczba ta rośnie do 16 tys. To odróżnia Marino od centrów, w których ruch koncentruje się w weekendy i ma wpływ na dobór najemców. Pozostały do wynajęcia ostatnie lokale (około 1000 mkw., cały obiekt ma nieco ponad 18 tys. mkw.).

— Zależy nam na bardzo precyzyjnym doborze najemców, by osiągnąć optymalny zestaw sklepów i punktów usługowych — wyjaśnia Henryk Feliks.

Deweloperowi nie spieszy się ze sprzedażą Marino, choć zarząd przyznaje, że gdyby pojawił się klient ze sporą gotówką (wartość w księgach 170 mln zł), byłby gotów dobić targu.

— Zapytamy rynek o zainteresowanie wiosną, zapewne w marcu lub w kwietniu — mówi Henryk Feliks.

W trudnych dla mieszkaniówki czasach Gant planuje kolejne inwestycje komercyjne. Projektuje niewielkie centrum handlowe w Bogatyni. Czeka na decyzję o warunkach zabudowy dla biurowca we Wrocławiu. Na początku roku spodziewa się warunków dla inwestycji w Krakowie — budowa mogłaby się rozpocząć latem.

Tymczasem rynek zdaje się nie wierzyć w to, że Gant wykona obniżone tegoroczne prognozy. Zarząd jest jednak na razie spokojny.

— Spodziewamy się podpisania umów na zakup mieszkań z klientami inwestycyjnymi [kupującymi po kilka, kilkanaście lokali — red.]. Nie ma przesłanek do korekty prognoz —twierdzi Henryk Feliks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu