Gastromed: lider w regionie

Partnerem publikacji jest Gastromed
opublikowano: 03-02-2022, 15:28

Gastromed NZOZ położył nacisk na jakość usług, zatrudniając najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Powstał we wrześniu 2001 roku jako firma rodzinna, założona przez dr. n. med. Wita Danilkiewicza. Pierwsza siedziba mieściła się przy ulicy Granicznej w Lublinie. Od początku placówka skoncentrowana była na diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Była pierwszą prywatną firmą Lublinie używającą wideoendoskopów. W roku 2005 przeniosła się do nowoczesnej siedziby przy ul. Wallenroda w Lublinie. Od tego czasu rozpoczął się jej dynamiczny rozwój.

– Pozyskaliśmy do współpracy znakomitych lekarzy, kupowaliśmy nowoczesny sprzęt, dynamicznie rozwijaliśmy zakres usług medycznych – wspomina dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz, dyrektor zarządzający i medyczny ZOZ Gastromed.

Od roku 2014 Gastromed działa w ramach Grupy Scanmed S.A. i jest największym w województwie lubelskim usługodawcą z zakresu gastroenterologii i endoskopii przewodu pokarmowego.

W roku 2013 po raz kolejny zmieniono siedzibę na ul. Onyksową w Lublinie. Obecna baza lokalowa Gastromedu to 1500 m kw., w tym nowoczesna pracownia endoskopowa, oddział jednodniowy gastroenterologiczny, RTG, tomografia komputerowa.

W roku 2014 nastąpiła akwizycja Gastromedu przez Scanmed S.A., w której to grupie firma znajduje się do dziś. Pozostaje największym w województwie lubelskim usługodawcą z zakresu gastroenterologii i endoskopii przewodu pokarmowego.

Gastromed posiada doświadczenie w kompleksowej opiece nad pacjentami z chorobami układu pokarmowego. Jest wieloletnim liderem regionu w ilości wykonywanych badań endoskopowych. To nowoczesna diagnostyka w bogato wyposażonych pracowniach, a także zabiegi w znieczuleniu ogólnym w ramach Oddziału Gastroenterologii Jednego Dnia z oddziałem łóżkowym. Pacjenci ZOZ Gastromed to osoby przede wszystkim z woj. lubelskiego, ale też ze Śląska, Gdańska czy Warszawy i jej okolic. Kontrakty NFZ na ambulatoryjne badania przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii i kolonoskopii oraz na porady w poradni gastroenterologicznej są największe w woj. lubelskim.

– Rozwijamy się dynamicznie w kompleksowym wspomaganiu leczenia otyłości poprzez m.in. implantacje balonów żołądkowych czy nowatorski zabieg endoskopowy ESG metodą OverStitch – mówi dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz.

– Mamy też olbrzymie doświadczenie w leczeniu żylaków odbytu, dysponując szerokim wachlarzem uzupełniających się wzajemnie metod leczenia.

Gastromed to rozwijające się również w innych dziedzinach centrum medyczne, w skład którego wchodzą liczne poradnie specjalistyczne, m.in. chirurgii ogólnej, onkologiczna, urologiczna z diagnostyką endoskopową. Placówka posiada własną przychodnię lekarza rodzinnego. To także prężnie działający ośrodek badań klinicznych, prowadzący równolegle wiele badań nad nowatorskimi metodami leczenia schorzeń przewodu pokarmowego w oparciu o eksperymentalne leki.

– Kładziemy olbrzymi nacisk na jakość świadczonych przez nas usług, zatrudniając najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, wprowadzając nowe innowacyjne metody diagnostyczne i lecznicze oraz stale rozbudowując nasze zaplecze diagnostyczne o najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt – podkreśla dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz.

– W 2021 roku wykonaliśmy niemal 70 tys. świadczeń zdrowotnych dla naszych pacjentów, a w zakresie endoskopii ponad 11,6 tys. badań.

Plany rozwojowe spółki to utrzymanie pozycji lidera regionu w usługach gastrologicznych, wzmacnianie pozycji jako ośrodka kompleksowego leczenia otyłości oraz rozwój państwowej opieki zdrowotnej.

Danuta Klimek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane