Czytasz dzięki

Gates sprzedaje udziały we franczyzobiorcy Mc Donald's

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 17-09-2020, 16:12

Fundusz inwestycyjny Billa Gatesa sprzedał swoje udziały w największym na świecie niezależnym franczyzobiorcy McDonald's, Arcos Dorados.

Fundusz Cascade Investment sprzedał 7 proc. udziałów w spółce. Ich wartość szacowana jest na niespełna 40 mln USD. 2,4 proc. akcji pozbyła się wcześniej Fundacja Billa i Melindy Gatesów. Obie organizacje były ich właścicielami od 2014 roku. 

Zobacz więcej

Bill Gates

REUTERS/Mike Segar/FORUM

Arcos Dorados jest franczyzobiorcą Mc Donald’s w 20 krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Spółka odnotowała w drugim kwartale roku spadek przychodów o 60 proc. To efekt zamknięcia części lokali wywołanego pandemią koronawirusa. 

Bill Gates od kilku lat inwestuje za pomocą funduszu Cascade. Ma udziały m.in. w przedsiębiorstwach rolniczych, kolejowych i budowlanych. Majątek współzałożyciela Microsoftu jest aktualnie szacowany na 123 mld USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane